Kdo jsem a co dělám...

Už roky vařím z vody, až se ze mě kouří, a ještě jsem se neutopila. Zatím to prostě dávám. Vítejte v mém světě!

Jmenuji se Veronika Nováková a pocházím z Nového Města na Moravě. Po gymnáziu jsem se přestěhovala do Prahy kvůli studiu žurnalistiky na Fakultě sociálních věd University Karlovy.

Už při studiu jsem ale začala obstojně plavat v místních kulturních vodách a táhlo mě to vždycky k divadlu. Nejprve jsem fotila a psala recenze pro tehdy začínající web Informuji.cz a Musical.cz, brzy jsem se však dostala k práci redaktorky a příležitostné fotografky v tiskové agentuře Herminapress.

Tam jsem si také vyzkoušela redaktorskou práci před kamerou a s mikrofonem.

Po zdárně ukončeném bakalářském studiu jsem se rozhodla pokračovat ve studiu magisterském, a zároveň jsem změnila práci – začala jsem na plný úvazek psát pro časopisy Story a Glanc. Tehdy mě také Městské divadlo Brno požádalo o odbornou esej do programu k muzikálu Horečka sobotní noci – určitě se tam také vypravte, stojí to za to!

Před nedávnem jsem se rozhodla prozkoumat vody filmu (ty jsem dosud znala jen z každoročních bujarých večírků na festivalu v Karlových Varech) a na pár dobrodružných měsíců jsem se stala asistentkou producenta koprodukčních filmů a seriálů (šlo například o pokračování televizní minisérie Marie Terezie, která půjde na obrazovky letos o Vánocích).

Že to bylo krušné nepíšu jen proto, že šlo o úplně jiný druh práce a naprosto odlišný denní rytmus, ale také proto, že v té době jsem si pořídila štěně čivavy, Čendu, který mě každé ráno na Barrandov doprovázel.

Co vám budu povídat! Ve filmových studiích jsem ale nevydržela být zavřená dlouho a teď jsem zase na volné noze.

Uvidíme, kde s Čendou zakotvíme tentokrát!