Můj boj s akné

Celý život trpím na akné. Všechno to začalo v pubertě, kdy se mi ve třinácti letech obličej doslova obsypal bolestivými krátery, se kterými nešlo pohnout. Moje máma je magistra farmacie, takže mi z lékárny nosila – a dodnes nosí – ty nejlepší a nejnovější produkty, které by akné měly zmírnit, ale žádný z nich neměl na moji pleť větší efekt. Kožařka nakonec rozhodla o tom, že cestou by mohlo být nasazení hormonální antikoncepce. Tu jsem nakonec brala až do svých 23 let a musím říct, že pleť jsem měla ukázkovou, akné zmizelo jako mávnutím proutku. Bohužel, když se po těch letech zděsil – pro změnu – můj gynekolog a doporučil mi po tolika letech antikoncepci ze zdravotních důvodů vysadit, vysadilo se znovu také mé akné. A bylo to snad ještě horší než předtím.

Takže ve svých 26 letech ještě stále vedu lítý boj s pupínky a není to vůbec žádná sranda. Zanícená místa bolí, rudnou a když už zmizí, nechávají po sobě jizvy. Díky tomu, že jsem novinářka, už jsem navštívila desítky nejlepších kosmetických salonů a dostala na vyzkoušení tuny přípravků, které by mi měly pomoci. Nechci být pesimistická, po těch třech letech od vysazení antikoncepce je aktuálně moje pleť o nějakých 60 procent lepší. Zmizelo to nejhorší, ale ideální to bohužel není ani zdaleka.

Můžu vám ale zpětně vypíchnout několik věcí, které mi zatím pomohly a pomáhají:

Zlaté ručičky Pityho – pravidelně k němu chodím na kosmetiku a jeho přístup je opravdu šetrný a výsledky jsou vidět hned. Kdykoli od něj přijdu, vidím zlepšení. Pracuje s přípravky značky Alissa beauté a nejčastěji mi prováděl chemický peeling . Ten se má provádět v chladných měsících, kdy moc nesvítí sluníčko, takže v na podzim, v zimě. Pity, moc Ti děkuju!

http://www.hairpoint.cz/

Důkladné čištění pleti ráno a večer. Kolegyně ze Story Monika Koblížková – dnes už Marešová – mi poradila nečistit pleť vatovými tampony s micelární vodou, ale začít používat čisticí gely. Konkrétně La Roche-Posay Effaclar. Jedině tak pleť vyčistíte opravdu důkladně, navíc regulujete její mastnotu a tím pádem také ucpávání pórů.

A poslední vychytávka, kterou aktuálně používám, je gel ActiMaris na hojení ran. Používám ho přes den na ta nejhorší zanícená místa. Obsahuje aktivní kyslík, mořskou sůl a ionizovanou vodu a podle mě je to zázrak nad zázraky. Kromě gelu mají také roztok, ten aplikuji ráno a večer na vyčištěnou pleť.

Než jsem objevila ActiMaris, používala jsem na desinfekci a zanícené boláky čajovníkový olej, Tea tree, a fungoval dost podobně. Bolák se po nějaké době stáhne a začne mizet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.